مطالب شخصی سیدمحمدهادی صدری

فرهنگی سیاسی هنری

مطالب شخصی سیدمحمدهادی صدری

فرهنگی سیاسی هنری

مطالب شخصی سیدمحمدهادی صدری

جنگ ما جنگ فقر و غناست. انقلاب اسلامی
قرار است پرچم اسلام را در سرتاسر جهان
به اهتزاز در بیاورد و انشاء الله زمینه را برای
ظهور حضرت حجت ابن الحسن فراهم کند.
https://t.me/enghelabismh

۵ مطلب در آبان ۱۳۹۶ ثبت شده است

هشدار به مداخله گران

سه شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۱۱:۳۶ ب.ظ

س از اظهار نظرهای آقای #مکرون رئیس جمهور #فرانسه مبنی بر پاسخ گو بودن ایران در قبال برنامه ی موشکی، آقای دکتر #ولایتی جواب #دیپلماتیک جمهوری اسلامی را به ایشان ابلاغ کرد.
آقای ولایتی با ادبیاتی مقتدرانه چنین گفت: این موضوع به آقای مکرون چه ربطی دارد؟ وی اصلا چه کاره است که دخالت می کند؟ اگر می خواهد رابطه #ایران و فرانسه، رابطه ای رو به رشد باشد سعی کند در این نوع امور دخالت نکند زیرا این خلاف مصالح ملی فرانسه هم است.

این در حالی است که مسئول دیپلماسی کشورمان کوچکترین عکس العملی از خود نشان نداد و حتی ریاست محترم جمهور نیز در گفتگوی تلفنی خود با آقای مکرون به ایشان این مطلب را گوشزد نکردند که رئیس جمهور تازه به دوران رسیده ی فرانسه که حتی اختیار امور کاخ خود را ندارد حق دخالت در امور داخلی کشور تاثیرگذار و قدرتمندی مثل ایران را ندارد.
امید است مسئولین محترم برخوردی در خور شان داشته باشند.

  • سیدمحمدهادی صدری

دیدار آقای حریری با رهبر انقلاب

سه شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۱۱:۳۵ ب.ظ

خاطره ای از آقای عطالله #مهاجرانی درباره دیدار مقام معظم رهبری با سعد
حریری


 
طارق متری وزیر فرهنگ لبنان ( ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸)، دقیق و خوش سخن ودانشمند و بسیار خوان بوده و هست. دیدار با او همیشه غنیمت است! چای نعناع و دردشه! دردشه همان گفتگو ست، صمیمی و پایان ناپذیر. طنجه بودیم ، گفت داستان ملاقات با آیة الله خامنه ای را برایت بگویم.

حتما تازه است.
همراه سعد #حریری به تهران سفر کردیم. قرار ملاقات با آیه الله خامنه ای بود. -این دیدار در آذرماه ۱۳۸۹ انجام شده است- قبل از دیدار قرار شد، جلسه ای با سعد حریری به عنوان نخست وزیر داشته باشیم. شش وزیر هم همراه بودیم. جلسه در محل اقامت حریری در کاخ سعد آباد برگزار شد. سعد حریری گفت: باید مساله سلاح حزب الله را به عنوان مساله اصلی لبنان مطرح کنیم. من سخنی نگفتم، اما همه تایید کردند.
وقتی وارد دفتر آیه الله خامنه ای شدیم، ایشان بسیارگرم و صمیمانه سعد حریری را در آغوش گرفت. جوانی و هوشمندی اش را تحسین کرد.

از مرحوم رفیق حریری ذکر خیری به میان آورد. از لبنان بسیار تعریف کردند. نا گاه از سعد حریری پرسیدند، آقای نخست وزیر شما #رمان #گوژپشت_نتردام  را خوانده اید!؟
خب پیداست که نخوانده بود! سری تکان داد که معلوم نبود خوانده یا نه. آیه الله خامنه ای گفت. در این رمان یک زن بسیار زیبایی تصویر شده است. او زیباترین زن پاریس است. طبیعی است که قدرتمندان در صدد دستیابی به این زن هستند. لات های پاریس، قداره کشان، با نفوذ ها. اما همه می دانند که آن زن زیبا، اسمش چی بود!؟ طارق گفت، من گفتم ازمیریلدا! آیه الله #خامنه_ای با تمام چشمانش خندید و گفت احسنت! شما وزیر فرهنگ بودید!

همه می دانستند که ازمیریلدا یک دشنه ظریف دسته صدف سپید بسیار تیز و کارا به همراه دارد. هر کس به او سوء نظری داشته باشد، ازمیریلدا از استفاده از آن دشنه تردید نمی کند. اقای نخست وزیر! لبنان مثل همان زن زیباست. لبنان عروس #خاورمیانه است. خیلی ها به کشور شما نظر دارند. اسراییل خطری است که شما را تهدید می کند. مگر تا خیایان های بیروت نیامدند؟ مگر مردم را نکشتند؟ ویران نکردند؟ سلاح مقاومت مثل همان دشنه ازمیریلداست. دشمن را نومید می کند و امکان عمل را از او می گیرد.
گفتگو ها ادامه پیدا کرد. اما سعد حریری کلمه ای در باره سلاح #حزب_الله سخنی نگفت. بعد از جلسه پرسیدم. نگفتی؟ گفت: دیدی جلسه را چگونه اداره کرد و بحث را پیش برد. می شد مطرح کرد؟ .

  • سیدمحمدهادی صدری

سخنان نسنجیده ی یک دیپلمات

سه شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۱۱:۳۵ ب.ظ

⭕️ آقای سعد #حریری در حالی به لبنان باز میگردد که شواهد حاکی از پیچیده تر شدن اوضای داخلی #لبنان دارد.
آقای #روحانی در یکی از مصاحبه ها اینطور گفته بودند: "نقش کنونی #ایران در منطقه نسبت به گذشته بسیار قدرتمندتر است. بدون درنظر گرفتن موقعیت ایران اتخاذ تصمیمی تعیین کننده در عراق، سوریه، لبنان و خلیج ممکن نیست"   پس از این فرمایش ریاست محترم جمهور بود که آقای سعدحریری توییت شدید اللحنی را نثار ریاست محترم جمهور کردند که نشانه ی نا میمونی از ادامه ی ارتباط دو دولت بود.
⭕️ البته این را نیز نباید نادیده گرفت که لبنان کشوری است با احزاب و فرقه های متعدد که همین تعدد فرق و احزاب حساسیت خاصی در منطقه ایجاد کرده است.
⭕️ با زوال گروه تکفیری داعش و شکست استقلال طلبان #کردستان، اشرار منطقه بازی جدیدی را آغاز کردند تا بتوانند اذهان را متوجه آن سازنند و فتنه ی جدیدی را رقم بزنند که صد البته سخنان نسنجیده ی رئیس جمهور محترم در این جایگاه حقوقی دور از انتظار بود و همین میتواند جرقه ای باشد برای شعله ور کردن اختلافات قومیتی.
⭕️ حال سوال این است که دستگاه #دیپلماسی و اتاق فکر دولت چه نقشی در قبال این موضع گیری های اختلاف افکن دارند؟ مگر نه این است که کلام و عمل مسئولین محترم باید سنجیده و حساب شده باشد؟
موضع گیری ها و کلامهای نا بجا همیشه هزینه های سنگین برای نظام ایجاد میکند که صد البته زیبنده ی مسئولین انقلابی جمهوری اسلامی ایران  نیست.
#لبنان
#ایران
#روحانی
#سعد_حریری

  • سیدمحمدهادی صدری

امام غریبم

سه شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۱۱:۳۴ ب.ظ

امام غریبم،در رأفت و سخاوت تو همین بس که هر گاه کنار سفره ای

حاضر می شدی؛ابتدا ظرفی بر می داشتی و بهترین غذاهارا جدا می کردی

و به خانه #فقرا و #مستضعفین می فرستادی

و خود از باقی مانده آن میل میکردید.

  • سیدمحمدهادی صدری

امیرالمومنین الگوی بشریت

سه شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۱۱:۳۳ ب.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم
انقلاب اسلامی فرصتی بود تا دینداران، عرصه ای برای خدمت رسانی و فعالیت های دینی داشته باشند. درا ین تاریخ پر فراز و نشیب، شاهد خدمات بسیاری بوده ایم اما مسئله ای که بسیار مهم است این است که تا چه اندازه بر آن عهد که بسته ایم ایستاده ایم. با گذشت چهار دهه از انقلاب هنوز مدیرانی هستند که هم و غمشان خدمت رسانی به مستضعفین است؛ که البته منتی بر آنان نیست و آنان بر عهد خود ایستاده اند و وظیفه ی خویش را انجام میدهند. اما سوی سخن ما با آنانی است که انقلاب را سفره ای میبینند برای غارت و چپاول و انقلاب را ارث آبا و اجدادی خود میدانند. شریح قاضی شخصیتی است بسیار موثر و تاریخ ساز. ایشان شخصیت هستند که به دلایلی مورد وثوق خلفای ثلاثه و بوده و از پایگاه مردمی خوبی برخوردار بوده است. برای همین است که امیرالمومنین علی (ع) ایشان را بر مسند قضاوت ابغاء کرند. روزی  امیرالمومنین شریح را احضار کردند و فرمودند: به من خبر رسیده تو خانه ای به 80 دینار خریده ای و بر آن سندی نوشته ای و برای آن سند شاهدانی فراهم کرده ای. شریح عرض میکند: آری. پس امیر المومنین نگاه خشم آلودی به ایشان انداختند. لازم است عاملین و مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به این برخورد امیرالمومنین توجه داشته باشند که چرا ؟

  • سیدمحمدهادی صدری